Google Translator

Τετάρτη 23 Νοεμβρίου 2011

Απειλή αποκλεισμού για τις ομάδες του Μάντσεστερ

Οι δυο ομάδες του Μάντσεστερ, η Γιουναιτεντ και η Σίτι κινδυνεύουν με αποκλεισμό από την επόμενη φάση του Τσάμπιονς Λιγκ. Η Γιουναιτεντ έφερε 2-2 στο «Ολντ Τράφορντ» με την Μπενφίκα, ενώ η Σίτι, ηττήθηκε στη Νάπολι (2-1).

Η Μπενφίκα λοιπόν, ήταν πολύ σκληρή στο «Ολντ Τράφορντ». Προηγήθηκε στο 3' με αυτογκόλ του Τζόουνς, ενώ η Γιουναιτεντ ισοφάρισε στο 30' με τον Μπερμπάτοφ (από θέση οφσάιντ) και προηγήθηκε στο 59' με τον Φλέτσερ. Ομως, η Μπενφίκα, ισοφάρισε δύο λεπτά, αργότερα με τον ΑΪμαρ.

Στο άλλο ματς του 3ου ομίλου: Οτελούλ Γκαλάτι-Βασιλεία 2-3.
Βαθμολογία: Γιουναιτεντ και Μπενφίκα από 9, Βασιλεία 8, Οτελούλ 0. Στην τελευταία αγωνιστική (7/12), η Βασιλεία υποδέχεται τη Γιουναιτεντ ενώ η Μπενφίκα την Οτελούλ.

Στον 1ο όμιλο, ο Εντισον Καβάνι «σκότωσε» τη Μάντσεστερ Σίτι, σημειώνοντας δύο γκολ (17' και 49' ). Η αγγλική ομάδα είχε ισοφαρίσει με τον Μπαλοτέλι στο 33'.
Στο άλλο ματς του ομίλου, η Μπάγερν με γκολ των Ριμπερί (3' και 69' ) και Γκόμεζ (24' ). Για τη Βιγιαρέλ μείωσε ο Γκούζμαν (50' ).
Βαθμολογία: Μπάγερν 13, Νάπολι 8, Μάντσεστερ Σίτι 7, Βιγιαρεάλ 0.
Τελευταία αγωνιστική:΅Βιγιαρεάλ-Νάπολι, Μάντσεστερ Σίτι-Μπάγερν.

Στον 4ο όμιλο, η Ρεάλ Μαδρίτης έδωσε παράσταση στο «Μπερναμπέου» νικώντας 6-2 τη Ντυναμό Ζαγκρεμπ και αφού στο δεκάλεπτο είχε σημειώσει ήδη τρία γκολ! Σκόραραν οι Μπενζεμά (2' και 66'), Καχεγόν (6' και 49' ), Ιγκουαίν (9') και Οζίλ (20' ). Για την Ντυναμό σκόραραν οι Μπεκιράι (81' ) και Τόμασεκ (90').
Στο άλλο ματς, Λυών-Αγιαξ 0-0. Η βαθμολογία: Ρεάλ 15, Αγιαξ 8, Λυών 5, Ντυναμό 0.
Τελευταία αγωνισιτκή: Αγιαξ-Ρεάλ, Ντυναμό-Λυών.

Τέλος, στον 2ο όμιλο, η Λιλ νίκησε στη ΤΣΣΚΑ 2-0 με αυτογκο του Βερεζούτσκι (49' ) και γκολ του Σο (64'). Στο άλλο ματς, Τραμπζοσπορ-Ιντερ 1-1 (Αλτιντοπ 23' -Αλβάρεζ 18' ). Βαθμολογία: Ιντερ 10, Τραμπζοσπορ 6, ΤΣΣΚΑ Μ και Λιλ από 5.
Τελευταία αγωνιστική: Λιλ-Τραμπζοσπορ, Ιντερ-ΤΣΣΚΑ Μ.
ΠΗΓΗ:tanea.gr